Aktuality, novinky

Sebeobrana pro seniory Klub POHODA - Kostelec nad Orlicí

Hodnocení uživatelů: 0 / 5

Neaktivní hodnoceníNeaktivní hodnoceníNeaktivní hodnoceníNeaktivní hodnoceníNeaktivní hodnocení
 

Na požádání města Kostelec nad Orlicí jsme připravili pro seniory z klubu pohoda kurz sebeobrany. V pondělí 20. dubna se konala úvodní hodina, kde jsme probrali hlavní rizika a prevenci. Následující tři pondělky nás čekají praktická cvičení a nácviky zaměřené na obranu. Jsme velmi rádi, že nám tuto možnost město Kostelec nad Orlicí nabídlo a znovu můžeme udělat dobrou věc pro naše okolí.  sebeobrana

O skvělé atmosféře při zahájení řekla Miroslava Nováková, vedoucí klubu seniorů Pohoda: „Na úvod se účastníci kurzu seznámili s problematikou, dostali první rady a informace. Vše doprovázela bohatá diskuse, do které se zapojili téměř všichni přítomní.“ Dále dodala, že v příští lekci začne „odhalování tajů“ sebeobrany s konkrétními ukázkami a instrukcemi.     

Po teoretické přípravě čekají přihlášené další čtyři devadesátiminutové lekce s nácvikem jednoduchých obranných prvků, které nebudou fyzicky náročné a zvládnou je opravdu všichni. „Kurz je pro naše členy zdarma, neboť náklady jsou hrazeny z rozpočtu města Kostelec nad Orlicí a prostředků určených na prevenci proti kriminalitě,“ poznamenala ještě vedoucí klubu.

Kostelečtí senioři jsou velice činorodí, a tak už na úterý 21. dubna je připravena beseda na oblíbené téma Týká se nás všech, během níž se posluchači dozví zajímavosti o akcích, které se v průběhu letošního roku ve městě uskuteční a také, kdy bude vydána kniha o Kostelci.

Mezi seniory přijdou Ivona Jasníková, programová manažerka Nového zámku, Šárka Slezáková, kulturní pracovnice Městského úřadu, radní Vlastimil Šeda nebo Kamil Zdrálek, člen Klubu rodáků, který vede tým, připravující zmiňovanou knihu.

Poslední dubnový den se uskuteční první výlet roku 2015. Přestože se senioři vypraví „pouze“ do nedaleké, a tím pádem známé obce Chleny, zájem o zájezd je obrovský a vedení klubu už eviduje vedle seznamu účastníků také seznam náhradníků.

„Cílem bude návštěva budovy bývalé základní školy, dnes domova seniorů a zároveň významné historické budovy. Pak si prohlédneme kostel sv. Apolináře, který tvoří dominantu obce. Třetí zastávkou bude mateřská škola s rozlehlou zahradou, kterou navštěvují i kostelecké děti,“ řekla hlavní organizátorka a šéfová Pohody Miroslava Nováková. 

Ještě před obědem v místní restauraci naladí pohodáři své chuťové buňky exkurzí v provozu vyhlášené výrobny chlenských uzenin a masných výrobků. „Samozřejmě, že budeme mít i možnost zakoupit si v prodejně vynikající šunkový salám, tenké párky nebo tlačenku,“ řekla Nováková.

Ani v květnu činnost a aktivity seniorů nepoleví. Dál pokračuje kurz sebeobrany a na 19. května je připraveno Májové setkání s podtitulem „nejen maminkám k svátku". Jako tradičně proběhne v SK Rabštejn a dárek připravený pro všechny členy seniorského agilního klubu i pozvané hosty je jistě lákavý - účastníci totiž uvidí úspěšný český svěrákovský film Tři bratři.             

A pak přijde další zájezd a další akce… Zkrátka „stroj“ poháněný energií kosteleckých seniorů nemá čas se zastavit. 

zdroj: novinky.cz